|
Jean-Pierre on jälleen livenä kaikilla kaupallisilla radiokanavilla 28. - 31.12.2009. Kuuntele tästä linkistä Jean-Pierren radio-sanoma. |
Herkät aistit, hellät tunteet
Jo vuosikymmenten mittainen, suloisen intiimi tutkimusmatkani on opettanut minulle lähes kaiken kehonkielestä, aistinautinnoista ja rakastamisen saloista. Niinpä on aika kokea romantiikan renessanssi. On aika avata herkkien muistojeni kätketty kirjasto. Hellyyden korkeakoulu, Rakkauden Sorbonne, niin kuin itse sitä kutsun.
Ystäväni, astukaa sisään ja antautukaa savuttomalle nautinnolle.
Jean Pierre Le Monc
Löydä kauan sitten kadottamasi rakkauden tuoksut
Kun lopetat tupakoinnin, aistisi herkistyvät nauttimaan tuoksuista ja mauista. Pian myös itse tuoksut raikkaammalta.
Rakkauden hammas on valkoinen
Lopetettuasi tupakoinnin huomaat suukkojesi olevan raikkaampia ja hymysi valoisampi. Savuttomilta huuliltasi kumppanisi voi lukea kaipauksen, intohimon, romantiikan ja hellyydennälän.
Iho ja hiukset, jotka kehräävät kosketusta
Myös ihosi kirkastuu, kun lopetat tupakoinnin. Samalla hiussuortuvasi vahvistuvat ja kaunistuvat.
Yhdessä keinuen kohti aamun tunteja
Lopetettuasi tupakoinnin verenkiertosi paranee jo muutamassa viikossa ja myös hengittäminen helpottuu. Siksi lemmenleikit, kuten muukin liikunta, sujuvat entistä nautinnollisemmin.
Ole loppumattoman hellyyden tukipilari
Niin se on. Tupakoinnin loppuessa, myös potenssi paranee.
Olen kuullut että tupakointi vaikuttaa myös mieskuntoon, onko tämä totta ja mihin se perustuu?
Oui, totta! Monsieur on aivan oikeassa, tupakointi aiheuttaa vaikeuksia myös lemmenleikkeihin meillä miehillä.
Lisää kymmeniä ja taas kymmeniä syitä savuttomuuteen löydät seikkailemalla näillä sivuilla.
Mon cherie, minä toivotan sinulle antoisaa matkaa!

Apua lopettajan arkeen
Kaipaatko kannustusta tupakoinnin lopettamiseen?
Täytä alla olevaan kenttään sähköpostiosoitteesi ja saat tasaisin väliajoin kannustusviestin!
![]()
Copyright 2002-2010 Hengitysliitto
